Pages Menu
 

Categories Menu
Poligraficzne trendy w opakowaniach spożywczych
Poligraficzne trendy w opakowaniach spożywczych
Opakowania spożywcze odgrywają kluczową rolę w przyciąganiu uwagi klientów i przekazywaniu informacji o produkcie. Dlatego
Czy self-publishing jest dla każdego?
Każdy z nas ma wiele różnych marzeń. Jeśli zapytamy o nie kilka osób, z pewnością wiele się powtórzy – szczęśliwa rodzina, sukces zawodowy, dalekie podróże, a także wydawanie własnej
Reklama programmatic jako sposób dotarcia do specjalistycznych grup klientów w branży IT
Reklama Programmatic jako Skuteczny Sposób Dotarcia do Specjalistycznych Grup Klientów w Branży IT
W dzisiejszych czasach reklama
Poligrafia a sektor medycyny estetycznej: drukowanie materiałów informacyjnych i edukacyjnych
Poligrafia a sektor medycyny estetycznej: drukowanie materiałów informacyjnych i edukacyjnych
W dzisiejszych czasach sektor
Trybunki reklamowe Luxpol – zdobywaj uwagę i kreuj niezapomniane wrażenia
W dzisiejszym świecie pełnym bodźców i informacji, zdobycie uwagi klientów to nie lada wyzwanie. W tak konkurencyjnym otoczeniu, rozwiązania reklamowe
Jaki rodzaj oprogramowania dla sklepów internetowych wybrać? Sklepy - optymalizacja prestashop
Sprzedając swoje produkty, warto ze swoją ofertą zaistnieć w sieci, ponieważ w niemałym stopniu zapewni to rozwój naszemu
Poligrafia dla organizacji non-profit: promowanie misji i celów
Poligrafia dla organizacji non-profit: promowanie misji i celów
W dzisiejszych czasach organizacje non-profit odgrywają kluczową rolę w walce z różnymi problemami

Posted by on wrz 24, 2020 in Poligrafia |

Co jest potrzebne w drukarni i czy warto w to inwestować?

Co jest potrzebne w drukarni i czy warto w to inwestować?

Mówi się, że drukowane książki, notatki, kalendarze, czy inne dokumenty odchodzą do lamusa i coraz bardziej i szybciej zastępują je cyfrowe odpowiedniki. Prawda jest jednak taka, że cały czas korzystamy z drukowanych książek, odwiedzamy księgarnie, mamy kalendarze wydrukowane, dokumenty przechowujemy w wersjach papierowych w teczkach. Ogólnie rzecz biorąc, dalej w dużym nakładzie korzystamy z papieru i sztuki druku. Tak więc może założenie własnej drukarni dalej jest dobrym pomysłem?

Za i przeciw

Nie ukrywajmy, ten plan ma wiele wad i wiele zalet. Po pierwsze, zawsze to będzie twój, własny biznes, który będziesz prowadził jak chcesz i z kim chcesz. Po drugie – wszystko zależy od tego jakie zlecenia będziesz przyjmować. Tak naprawdę wiele rzeczy dalej, masowo drukujemy. Książki, plakaty, zaproszenia, prace naukowe, kartki do kalendarza, a nawet kratki do zeszytów, najpierw trzeba wydrukować. Jest to ogromne pole do popisu, zwłaszcza, że z czasem możesz rozwinąć swoją działalność i wykonywać nadruki na koszulki i inne gadżety.

Jakie maszyny są potrzebne do drukowania?

Klasyczne drukowanie, oznacza powielanie, na przykład mamy oryginał książki, który musimy
powielić na nakład powiedzmy tysiąca. Drukowanie cyfrowe to zaś drukowanie z nośnika cyfrowego na papierowy, czyli wydrukowanie umowy z komputera, czy pracy naukowej, pisanej na laptopie.
W jednym i w drugim przypadku potrzebne są odpowiednie maszyny, aby cały proces drukowania zakończył się sukcesem w dość szybki i sprawy sposób.
Najpierw potrzebujemy prasy drukarskiej, która wystarczająco dużo razy wydrukuje nam potrzebne arkusze. Potem używamy falcerki, która w odpowiedni sposób złamie i zagnie kartki. Później używamy laminatorów, które zabezpieczają papier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Następnie nożyce docinają nam papier do odpowiedniego rozmiaru i kształtu. Na koniec najczęściej korzystamy ze zszywarek. Zszywarki introligatorskie łączą nam arkusze papieru.
Przy czym nie są to małe, biurowe zszywarki introligatorskie, które zszywają 120 arkuszy, a porządne urządzenie, które zszywa większe ilości.
Pozostała już tylko oprawa i książka, publikacja, czy praca zaliczeniowa gotowa.